Kontenery na gruz Warszawa
Autor: dasegruziksonekf
Tagi: wywóz gruzu warszawa   wywóz odpadów warszawa   wywóz śmieci warszawa   kontenery na gruz warszawa  
30 stycznia 2017, 16:34

Gdyby planujesz za dużo śmieci, zamów worek lub kontener

Co tworzę spośród nimi wykonać? - dziwi się Ryszard Kozłowski, któremu po remoncie na posesji nazbierało się trochę niepotrzebnych rzeczy. Postanowił umieścić je na przyczepkę i wywieźć na miejskie wysypisko śmieci. Ale tam ich nie przyjęto. - Poinformowano mnie wywóz odpadów Warszawa, że od indywidualnych osób śmieci nie przyjmują.

Przyczepka pana Ryszarda nie mieści wiele śmieci. Trochę zbędnego styropianu, kawałki starego i niezwykłych sprawie, które pozostają po remoncie. Ryszard Kozłowski zdecydował je wywieźć na miejskie wysypisko. Tak wyglądał zawsze, od kiedy ma.

Nie dla prywatnych - Osoba, która prowadzi wysypisko zawsze ważyła moje śmieci, wystawiała rachunek, ja je zużywał także posiadał problem z góry - wyznaje pan Ryszard. Tym jednocześnie było inaczej. Z wysypiska przyjechał z dużym wózkiem, bo tam nikt nie chciał przyjąć śmieci. - Powiedzieli mi, że z własnych osób odpadów nie przyjmują - mówi pan Ryszard. -- Więc co jestem teraz z nimi sprawić? Wywieźć do lasu? Właściwie nie można, a jeśli miasto będzie opowiadało taką metodę, to pracowniki rzeczywiście będą działać - żali się. Konieczne jest danie Razem z miejscowym prawem, każdy właściciel nieruchomości powinien posiadać kartę z wyspecjalizowaną marką na wywóz śmieci. W kontaktu z obecnym na każdej posesji powinien zostać kontener na odpady. Wyjątek są jedynie rodziny dwuosobowe, które zamiast kontenera mogą mieć dobry worek na śmieci. Ale mimo wszystko poleca zatem do korzystania takiej umowy. - Zezwolenia na wywóz śmieci wydaje starostwo powiatowe oraz burmistrz - wyjaśnia Andrzej Kiełkucki, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Bielsku Podlaskim, jakie stanowi administratorem bielskiego wysypiska. - Firma, która wywozi śmieci na wysypisko powinna być wymagane zezwolenia, prawa i właściwy sprzęt. Kilka lat ulgi Jak się okazuje, na bielskie wysypisko śmieci już z dobrych kilku lat osoby swoje nie mogą wywozić śmieci. - Jednak że ktoś już przywiózł je na nasze wysypisko, to traktowali je - tłumaczy Andrzej Kiełkucki. - W własnym przypadku, na pewno połowa tych śmieci przybyła do przydrożnych rowów. Ale przy okazji informowaliśmy, jakie obowiązują techniki i zakazy. Ale do dużo typów to nie docierało. Także w skutku powinien było bezwzględnie zakazać wywożenia śmieci osobom prywatnym. Przedsiębiorstwo Komunalne znalazło jednak rozwiązanie dla gospodarstw, które wytworzą więcej śmieci niż zmieści się ich w kontenerze. - Można u nas zamówić 120-litrowe worki w przeciwnych kolorach - informuje prezes Kiełkucki. - Dzięki temu od razu przesuwa się segregację śmieci. Worki żółte przeznaczone są na butelki typu pet. Niebieskie na makulaturę, a czarne na braki komunalne. Worek czarny kosztuje 5 złotych, niebieski - 3 złote, a żółty złotówkę. W cenie worka wliczona jest pomoc wywiezienia zgromadzonych śmieci także nasza firma, jeżeli widzi taki worek, odpowiedzialna jest do jego wywiezienia. Na gruz kontener Do worków na wywóz odpadów Warszawa śmieci nie załadujemy gruzu, szczególnie ważniejszych kawałków, które pozostały przy remoncie. Firma może jeszcze odmówić wywozu śmieci, jeżeli wśród nich spotykają się kawałki gruzu. - Mógłby on uszkodzić bęben samochodu, którym eksportowane są odpady - tłumaczy Andrzej Kiełkucki. - W takim wypadku należałoby zamówić specjalny kontener, którym wywieziemy gruz. - Lecz nie będę dysponował dużego pojemnika na pół metra sześciennego śmieci - dziwi się Ryszard Kozłowski. - Cóż, takie są przepisy i musimy ich przechowywać - wzrusza ramionami prezes Kiełkucki.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz